Kentsel Entegre Hava Kirliliği Yönetimi

Profesyonel Entegre Çevre Hizmetleri

Kentsel Entegre Hava Kirliliği Yönetimi
HİZMET FORMU
GÖNDER

Hızlı nüfus artışı dolayısıyla kentlerde emisyon kaynaklarının ve emisyon miktarlarının artışı, günümüzde en önemli sorunlardan biridir. Ülkemizde doğalgazın yaygınlaşmasının ardından hava kirliliği yavaşlamasına rağmen,  artışı devam etmektedir. Avrupa ve Asya’da temiz hava için temiz yakıt kullanımı gibi tedbirler alınmasına rağmen özellikle meteorolojik koşulların kötü gittiği dönemlerde anlık hava kirliliği olayları canlı ve cansız varlıkları tehdit etmektedir. Görülmektedir ki hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla daha etkin çözümler üretilmesi gerekmektedir. Bu çözümlerin bütün kirletici kaynakların etkilerini göz önünde bulunduran, hava kirliliği yönetim planları olan, öngörüler yapacak araçları kullanan, acil durumlar için müdahale planlarını içeren içeriğe sahip olması gerektiği açıktır.

Ennotes Mühendislik olarak, deneyimli kadromuz, akademik danışmanlarımız ve çözüm ortağı laboratuvarlarımız ile kentinize özel hava kirliliği yönetim planları oluşturuyoruz.

Entegre yönetim planlarının yanında, ayrıca yol, havaalanı, liman, toplu konut, sanayi bölgeleri planlarının hava kirliliği değerlendirmelerini yaparak, bölgeye yapacağı kirlilik etkilerini öngörüp uygun planlamalar yapıyoruz.